IFS Food wersja 7 już wkrótce

IFS Food wersja 7 już wkrótce

Publikacja IFS Food wersja 7 planowana jest już w październiku 2020 r. Standard będzie udostępniony do pobrania na stronie internetowej IFS.

 

Z tego wynika, że oceny na zgodność z 7 wersją IFS Food będzie można przeprowadzać najprawdopodobniej od marca 2021 roku.

 

Firmy, które mają zaplanowany audit w okresie od marca 2021 do czerwca 2021, będą mogły zdecydować, według której wersji standardu chcą być oceniane.

 

Z kolei wszystkie firmy podchodzące do oceny IFS Food od lipca 2021, będą musiałby dostosować swoje systemy do 7 wersji standardu.

 

Jedną z nowości jest to, że od wersji siódmej IFS Food będą przeprowadzane tzw. oceny (assessment) IFS Food, a nie „audity IFS Food”. Taka zmiana jest wynikiem dostosowania standardu do wymagań akredytacji wg normy ISO 17065, w  której jest mowa o przeprowadzaniu ocen z zastosowaniem metod takich jak audyt i inspekcja. Oprócz audytów wykonywane są również inspekcje, w związku z tym nie możemy już stosować nawy audyt IFS. Audytorzy IFS nadal będą jednak nazywani audytorami.

 

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat zmian wprowadzonych w IFS 7, zachęcamy do zapisania się do newslettera, śledzenia naszej Bazy Wiedzy oraz profilu na LinkedIn, na których zamieszczać będziemy informacje o zmianach.

 

Zachęcamy także do skorzystania z naszej oferty szkoleń otwartych i zamkniętych ze zmian w standardzie IFS 7. Więcej informacji na ten temat dostępnych pod nr tel. 668 932 136 oraz mailowo: szkolenie@isoqar.pl

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Polityka prywatności