Czy normy z rodziny ISO mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatyc

Czy normy z rodziny ISO mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym?

Czupakabra? Potwór z Loch Ness? A może zagłada przez kosmitów? Nie, w obecnych czasach obawiać się powinniśmy kryzysu wodnego, jednego z potworniejszych skutków globalnego ocieplenia i przyrostu naturalnego.

 

Walka o wodę, która brzmi tak postapokaliptycznie, jest nam dziś bliższa niż mogłoby się wydawać.  Realia rejonów aktualnie borykających się z problemem braku dostępu do wody, takich jak Sudan, południowo-zachodnie Chiny lub Etiopia, w ciągu najbliższych 70 lat staną się naszymi realiami, o ile nie wprowadzimy niezbędnych zmian w systemie gospodarki wodnej.

 

Badania przeprowadzone przez Wspólne Centrum Badawcze mówią, że zmiany spowodowane przez zmiany klimatyczne połączone z ciągle rosnącą liczbą ludności wywołają ogromną konkurencję o pozostałe na świecie zasoby wodne, co może prowadzić do braku stabilności i niepokojącej sytuacji politycznej na arenie międzynarodowej.

 

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym staje się obecnie priorytetowe. Jedną z norm, która wskazuje przedsiębiorcom jak efektywnie zarządzać energią i minimalizować negatywny wpływ na środowisko jest ISO 50001. Jej wdrożenie daje wymierne korzyści, ponieważ pozwala obniżyć rachunki za energie elektryczną a z drugiej strony ograniczyć emisję dwutlenku węgla, która jest kluczowa dla ochrony środowiska.

 

Rozpocznij swoją podróż z ISO 50001 i wprowadź w swojej organizacji najskuteczniejszy system zarządzania energią. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z naszym biurem telefonicznie, pod numerem tel. 22 649 76 64 lub wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Polityka prywatności