Czy normy z rodziny ISO mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatyc

Czy normy z rodziny ISO mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym?

Czupakabra? Potwór z Loch Ness? A może zagłada przez kosmitów? Nie, w obecnych czasach obawiać się powinniśmy kryzysu wodnego, jednego z potworniejszych skutków globalnego ocieplenia i przyrostu naturalnego.

 

Walka o wodę, która brzmi tak postapokaliptycznie, jest nam dziś bliższa niż mogłoby się wydawać.  Realia rejonów aktualnie borykających się z problemem braku dostępu do wody, takich jak Sudan, południowo-zachodnie Chiny lub Etiopia, w ciągu najbliższych 70 lat staną się naszymi realiami, o ile nie wprowadzimy niezbędnych zmian w systemie gospodarki wodnej.

 

Badania przeprowadzone przez Wspólne Centrum Badawcze mówią, że zmiany spowodowane przez zmiany klimatyczne połączone z ciągle rosnącą liczbą ludności wywołają ogromną konkurencję o pozostałe na świecie zasoby wodne, co może prowadzić do braku stabilności i niepokojącej sytuacji politycznej na arenie międzynarodowej.

 

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym staje się obecnie priorytetowe. Jedną z norm, która wskazuje przedsiębiorcom jak efektywnie zarządzać energią i minimalizować negatywny wpływ na środowisko jest ISO 50001. Jej wdrożenie daje wymierne korzyści, ponieważ pozwala obniżyć rachunki za energie elektryczną a z drugiej strony ograniczyć emisję dwutlenku węgla, która jest kluczowa dla ochrony środowiska.

 

Rozpocznij swoją podróż z ISO 50001 i wprowadź w swojej organizacji najskuteczniejszy system zarządzania energią. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z naszym biurem telefonicznie, pod numerem tel. 22 649 76 64 lub wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Skontaktuj się z nami

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ISOQAR CEE  Sp. z o.o. ul. Wąwozowa 11, 02-796 Warszawa,

2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

3) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody

4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty realizujące usługę mass mailingu

5) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

6) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu` nadzorczego

7) Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach określonych w regulaminie (opcje: subskrypcji, itp.) a konsekwencją takiego przetwarzania będzie otrzymywanie wyselekcjonowanej informacji marketingowej

8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w (opcje: subskrypcji newslettera, otrzymywania ofert marketingowych, udziału w ankietach)

Jednocześnie zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu (opcje: subskrypcji newslettera, otrzymywania ofert marketingowych, udziału w ankietach)

Regulamin plików cookies